Kahve Demleme Teknikleri

Gün içerisinde çevremizdeki kişilerin evinde veya ofisinde kahve demleme ekipmanlarını görmeye başladık. Tabi, her ekipmanının demleme yöntemi bulunmakta ve kahvenizi ne kadar doğru demlerseniz o kadar iyi lezzetler alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

1. Dalga Kahve, 2. Dalga Kahve ve 3. Dalga Kahve kelimelerini sıkça duymaya başladık.

Kısaca açıklayacak olursak;

1. Dalga Kahve: Suyla çözünebilen ‘Instant’ kahvelere verilen isimdir,

2. Dalga Kahve: Sadece endüstriyel standartlarda servis edilen kahvelere verilen isimdir,

3. Dalga Kahve: Kahvenin sadece standartlardan ibaret olmadığı, bir matematiğin oluştuğu, profesyonel işletmelerin dışında kahveye gönül vermiş herkesin kahveyle ilgili yorumlama ve demleme yöntemleri artisan bakış açısıyla geliştirdiği kahvelere ve tekniklere verilen isimdir.

3. Dalga Kahve akımının içerisinde yer alan popüler demleme ekipmanları arasında Aeropress, Hario V60, Chemex gibi ekipmanlar başı çekmektedir. Bu ekipmanları sadece SCA’da yarışan baristalar, işletmeler demlemiyor, ev demleyicilerinin sayısı günden güne artıyor ve birçok baristadan çok iyi kahveseverle demleniyor.com sayesinde tanıştığımızı söyleyebiliriz.

Bu kategori ise ekipmanlarınızla en doğru şekilde kahve demleyebilmeniz için oluşturuldu, bu demleme metodlarının yanı sıra satın aldığınız çekirdekleri damak tadınıza uyacak şekilde kalınlaştırıp veya incelterek deneyebilir, farklı demleme formüllerini deneyebilir kendi demleme reçetenizi oluşturabilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz demleme yöntemlerini yorumlarda bizle paylaşabilir veya merak ettikleriniz için bize WhatsaApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz online Kahve 101 atölyelerimize katılarak kahve hakkında temel bilgilere sahip olabilir, Kahve Demleme Atölyemize katılabilirsiniz. Etkinliklerden haberdar olmak için Instagram’da @demleniyorcom hesabından bizleri takip edebilirsiniz.