Tek bir sonuç gösteriliyor

Espresso

Dünyada her gün 2,25 milyar fincan kahve tüketilmektedir. Tüketilen kahve çeşitleri arasında en büyük payı espresso bazlı içecekler almaktadır.

Espresso çekirdek kahve diğer kahve çeşitlerinden daha yoğun gövde tatlarına sahip bir kahve türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Espresso Tarihine Kısa Bir Bakış

Espresso kahvesinin icadı 19. yüzyıllara kadar uzanan öyküyü içerisinde barındırmaktadır. Espresso severler o günden bugüne kadar uzanan süreç içerisinde değişip şekillenen espressoların tatlarını denemeye devam etmiştir.

19.yüzyıldan bu yana farklı espresso makinesi üreticileri, daha modern teknolojilerle farklı lezzetleri ve öyküleri bir araya toplamaya devam etmiş ve gelişen espresso makinesi teknolojileriyle birlikte espresso içeceği günümüzdeki kalitesine ulaşmıştır.

Espresso’nun vazgeçilmez, lezzeti…

Espresso içebileceğiniz birçok cafe veya kahve zincirleri bulmanız mümkün fakat bu mekanlardan bazıları Espresso yapma konusunda pek iyi sayılmazlar. Doğru kahve dozaj ayarı, doğru tamp ve makine kullanımı konusunda eksik kaldıklarında, pek de keyifli olmayan bir içecek haline gelmektedir. Bulunduğunuz şehirde veya yakınlarında espresso deneyiminden tat anlamında yeterince faydalanamıyorsanız artık evinizde de iyi bir espresso içebilmeniz mümkün!

Gelin, birlikte bir Espresso için olmazsa olmazlar nedir onlara bir göz atalım.

Öğütülmemiş Espresso Kahve Çekirdeğiyle “Espresso” Nasıl Yapılır?

Profesyonel espresso kahve makineleriyle kahve çekirdeği 95 derecelik sıcak su ve 9 bar basınç ile birlikte kahvenin asiditesi, gövde tatları ve aromanın (koku) daha iyi tatlarda alınması sağlanmıştır. Bu şekilde yapılan kahve yöntemine Espresso denir. Espresso ismi, İtalyanca da ekspres anlamına gelen bir kelimeden türetilmiştir.

Standartlara göre espressoyu 15 saniye içerisinde tüketmeniz gerekmektedir. Profesyonel espresso makinelerinde standartlara göre single espresso için 7 gr. , double espresso (doppio) için ise 14 gr. kahve öğütmek gerekmektedir.

Ev veya ofis tipi espresso makinelerinde ise lezzetli bir espresso yapmanız için ortalama 4-6 gr. espresso çekirdeği öğütmeniz yeterli olacaktır.

Demleniyor.com’dan Alta Mogiana veya Strong Blend Espresso kahve çekirdeği alabilir, öğütücünüz yok ise tercih ettiğiniz öğütme seçeneğine göre öğütüp aynı gün kargo şirketine teslim etmekteyiz.